Ev ve Konut ilaçlama özen gösterilmesi konusunda hassasiyet isteyen bir ilaçlamadır.

Yüzyıllardır sorunları ile karşılaştığımız haşere, böcek, kemirgen ve parazitler evlerimize kadar girmekte, zamanımızın çoğunu geçirdiğimiz bu yerler de oluşturdukları zararlarla bizlere büyük problemler yaratmaktadırlar.

Ev ilaçlama hizmeti almak bu nedenle oldukça önemlidir ve asla ihmal edilmemelidir. Evlerimizde gördüğümüz herhangi bir böcek türünün her geçen gün çoğalarak daha da tehlikeli hale gelebileceğinin bilincinde olmalıyız ve bu nedenle muhakkak ilaçlama şirketleri ile irtibat kurmalıyız.

Farklı haşere, böcek türleri ile karşılaşılması mümkün olan evlerimizde, fare kemirgeniyle dahi karşılaşmak mümkündür. Her biri farklı zarar demek olan bu canlılar yok edilmelidir. Bazıları eşyalara verdikleri zararlarla maddi kayıpların sebebi demekken bazıları ise ciddi sağlık sorunlarına sebep demektirler. Haşerelerden kurtulmak düşünüldüğü kadar kolay olmamakla birlikte, bilinçsizce alınan önlemler ardından sağlık sorunları ile karşılaşılabilecek kadar hassas bir konudur.

Bu ilaçlama uygulaması da aynı şekilde, bilinçsizce uygulanan ilaçlama işlemleri gerçekleştiğinde kişilerin solunum yolları rahatsızlıkları başta olmak üzere sağlık problemleri yaşadığı görülmüştür. İnsanların günlerinin çoğunu geçirdikleri mekan olduğundan oldukça ciddiyet gerektiren bir iştir. Bu işlemin profesyonel ilaçlama şirketleri tarafından gerçekleştirilmesi gerekmektedir.